En Güzel 10 Elbise Modeli

  425 views
  0

  En Güzel 10 Elbise Modeli

  İlk çağlardaki insanların bedenlerini örtme ihtiyacından doğan elbise bugün bir sanat haline dönüşen moda dünyasında kadın giyim sektörünün demirbaşı haline gelmiştir. Kumaş çeşitlerinin artışı, renk ve desenlerin sınırsız kullanışı ile birçok modele kavuşan elbiselerin bu modeller arasında en popüler olanlarına baktığımızda öncelikle kullanım amacına göre kategorilendirildiğini görüyoruz.

   Günlük elbise, düğün, nişan ve mezuniyet gibi özel günler için abiye diye isimlendirilen modeller, iş hayatında karşımıza çıkan daha muhafazakâr kesimli ve renk kullanım açısından da daha sınırlı modeller ile yaz sezonunun vazgeçilmezi cıvıl cıvıl renk ve desenlere sahip modellerin de yer aldığı bu kategorilerin içeriğindeki elbiseler, kesim açısından da ayrı ayrı isimlendiriliyor. Halter yani koldan oyuk kesimli modeller geniş omuzlu bir vücut şeklini avantaja çevirebilirken, yine herkesin taşıyamayacağı tek omuzlu elbiseler de bu tip vücutlarda harika duruyor. Kolun üst kısmının kalın olmasından şikâyet eden bayanlar şifon uzun kollu modellere göz atabilirler.

   Elbise reyonlarında sıklıkla karşımıza çıkan ve gelinlik seçiminde de çok tercih edilen bir model olan straplez elbiseler ise dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar için ideal kabul edilirken, küçük göğüslü kadınlar üst kısmı fırfırlı modeller ile vücutlarındaki doğru orantıyı yakalayabilirler. Kalçaları daha geniş yani armut tipi vücuda sahip kadınların ise etek kısmı bol, yaka kesimi ise V şeklinde olan modelleri tercih etmeleri öneriliyor. Tercihinizi en güzel 10 elbise modeline kadar indirgediğinizde vücudunuzda kamufle etmek ve öne çıkarmak istediğiniz bölgelerinizi iyi tanımanız seçim aşamasında doğru karar vermeniz için rehberiniz olacaktır.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here