Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti

662 views
0

10 Farklı Yılbaşı Adeti

Sizler için 10 farklı ülkeden 10 farklı yeni yıl adetlerini hazırladık.Sizlerde çok şaşıracaksınız işte birbirinden ilginç 10 Farklı Yeni Yıl Adetleri….

Yeni yıl bir çoğumuza  yeni ümitleri, beklentileri  ve hayalleri de beraberinde getirmektedir. Yeni yıl ile birlikte tüm yıl yaşanılan sıkıntıların geride kalacağı,yeni yılın yeni başlangıçları temsil ettiği inancı bir çok toplumda hakimdir.

Bu inançla birlikte bazı yeni yıl adetleri  bulunmaktadır. Ülkelere,inançlara ve toplum yapısına göre değişim göstermekte olan  yeni yıl adetleri :

1.Şili’de saat 00.00’da bir kaşık mercimek yemenin bol kazanç ve iş kapısı getireceğine inanılır.Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti mercimek

2.Kolombiya’da boş valiz ile sokakları dolaşmak tüm yılın gezme ve eğlence ile geçeceğine inanılır.
Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti boş valiz

3.İkoçya’da saat 00.00’ da misafir olarak ilk adım atılan evde kültürel bolluk sembolleri geleceğine inanılır.

Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti ilk adım4.Brezilya’da beyaz giyilerek kötü ruhların tüm yıl uğramayacağına inanılır.

Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti Beyaz Giymek
Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti Beyaz Giymek

5.Arjantin’de pembe iç çamaşırı giymek yeni aşkın habercisidir.

Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti pembe don
Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti pembe don

6.Finlandiya’da kurşun dökerek bakılan falda yeni yıla dair yorumlar yapılır.

Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti KurŞun Dökmek7.Filipinler’de yılbaşı masasında yuvarlak meyve bulundurmak şarttır çünkü yuvarlak meyveler bereketin sembolüdür.

Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti Meyve8.Belarus’da kişiler koçan mısır bırakırlar ve horozların onu gagalaması beklenir.İlk kimin mısırı gagalanıyorsa o kişinin ilk evleneceğine inanılır.

Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti Horoz9.Estonya’da kim yedi kişilik yemek yerse,yedi kişilik güce sahip olacağına inanılır.
Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti 7 Kişilik Yemek10.
Ülkemizde ise kırmızı iç çamaşırı ile yeni yıla girmek yılın bolluk ve bereketle geçeceğinin göstergesidir.Yine aynı şekilde evin giriş kapısı eşiğinde kırılan bir nar meyvesinin içindeki taneler gibi bolluk ve bereketle geçeceğine inanılır.Dünyadaki En İlginç 10 Yılbaşı Adeti Kırmızı İç Çamaşırı

İster bir batıl inancınız olsun ister olmasın yeni yılın herkese sağlık,mutluluk ve huzur getirmesini dilerim…

Bir önceki yazımız olan Proteininizi Doğru Seçin! başlıklı makalemizde Protein, Protein içeren besinler ve Protein seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here