Dövme Modelleri

  428 views
  0

  Dövme Modelleri

  Dövmenin popülerliği gün geçtikçe artmakta ve buna bağlı olarak  çok fazla dövme çeşidi bulunmaktadır.

  Bu dövme çeşitlerine bölgelerine göre isimler verilebilir. Örneğin, bel dövmeleri, el dövmeleri, sırt dövmeleri, kalça dövmeleri, göbek dövmeleri vb gibi.

   

  Bölgeleri dışında şekillerine göre de isimler verilebilir. Kuru kafa dövmeleri, 3D dövmeler, kanat dövmeleri, hayvan dövmeleri, tribal dövmeler, mekanik dövmeler, burç dövmeleri, giger dövmeler, gotik dövmeler vb gibi.

   

  Vücutta bükümlü deri denilen eklem bölgelerine dövme yaptırmanız tavsiye edilmez çünkü hareketli deride işçiliğe ne kadar dikkat edilirse edilsin dağılmalar ve bulanıklaşmalar olacaktır. Sağlık açısından bu gibi yerlere dövme yaptırmanızda hiçbir sakınca olmamakla beraber, kaygılar tamamen estetik kaynaklıdır.

   

  En çok tercih edilen bölgeler omuzlar, kollar, sırt, ve baldırlardır. İnce deri olması ve diğer bölgelere nazaran daha fazla acı vermesi nedeniyle boyun ve ense pek tercih edilmez.

   

  Eğer küçük bir dövme yaptırmak istiyorsanız, yıldız dövmeleri, küçük hayvan dövmeleri, çiçek dövmeleri, tribal dövmeler ya da küçük kuru kafalar en çok tercih edilen dövme modelleridir.

   

  Eğer büyük bir dövme yaptırmak istiyorsanız, sırtın tamamını kaplayan kanatlar, 3D dövmeler, mekanik dövmeler, portre dövmeler en çok tercih edilen dövme modelleri arasında yer alır.

   

  Bunlar dışında belli başlı olan ve çokça tercih edilen eskiden kalma dövme akımları vardır. Bunlar; tribal dövmeler, mauri dövmeler, yakuza dövmeleri, Uzakdoğu dövmeleri, Hint dövmeleri ve old school dövmelerdir.

   

  Tüm bunların yanı sıra belli başlı ve günümüzde popüler olmuş dövme akımları ise şunlardır; biomekanik dövmeler, bioorganik dövmeler, realistik dövmelerdir.

   

  Dövmede önemli olan kişinin kendi özüne ve fikir yapısına uygun olan dövmeyi seçmesidir. Çünkü dövme bir kendini ifade biçimidir…

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here