Dolgun Görünen Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

  351 views
  0

  Dolgun Görünen Dudaklar İçin Makyaj Hileleri
  Siz de dudaklarının ince olmasından şikayet eden binlerce kadından biri misiniz? Eğer dudaklarınızın inceliğinden şikayet ediyorsanız, bir takım makyaj hileleri ile ince dudaklarınızı kalın ve dolgun gösterebilmeniz mümkün. İşte size bazı küçük makyaj ipuçları:

  Öncelikle dudak kaleminin siz ve sizin gibi kadınlar için üretildiğini unutmayın! Makyajınızı yaparken dudak kalemini kesinlikle ihmal etmeyin… Ancak dudak kalemi kullanmayı düşünüyorsanız, bilmeniz ve kesinlikle unutmamanız gereken şey kullandığınız dudak kaleminin dudaklarınızla aynı renge sahip olmasıdır. Eğer bu altın kurala dikkat etmezseniz, istediğinizin tam aksinde bir etki oluşturmanız mümkün.

  Kullandığınız rujun rengi ile aynı olan dudak kaleminizi dudaklarınıza uygulayarak dudak hatlarınızı belirginleştirin. Eğer dudaklarınız ince ise mat ve koyu renk rujlar dudaklarınızı olduğundan daha da ince gösterecektir. Ancak bunun yerine,canlı ve parlak renkler seçerseniz, dudaklarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olabilir.

  Dudaklarınızın dolgun görünmesi için elbette sadece makyaj yapmak yeterli değildir. Her zaman olduğu gibi güzelliğin ilk şartı temizlik ve bakımdır. Bunun için de size ilk önerimiz düzenli olarak dudak peelingi yapmaktır. Haftada bir kez yapacağınız dudak peelingi, dudaklarınızdaki dolaşımı artıracağı için daha dolgun görünmelerini sağlayacaktır.

  Dudaklarınızı şekillendirmenin bir yolu da dudaklarınızın üzerine kapatıcı ya da fondöten sürerek onları kapatmaktır. Böylelikle bir “zemin” elde edebilir ve bunun üzerine arzu ettiğiniz şekli dudak kalemi ile vererek ardından rujunuzu sürebilirsiniz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here