Doğru Parfüm Kalıcı Etki

  345 views
  0

  Doğru Parfüm Kalıcı Etki
  En önemli duyularımızdan biri olan koku, beynin yaratıcılık ve hafızayı etkileyen kısmı tarafından yönetilir ve mola vermeyen tek duyumuzdur. Ortamın durumu hakkında anında bilgi ileten bu duyumuz nlp’de kullanılan çapa atma deyiminde de kendine en çok yer bulan sistemimizdir. Çapa atmak kısaca bir görüntü, ses ya da kokunun çağrışım yapması anlamına gelir. Dolayısı ile kullandığınız parfüm de karşınızdaki kişide sizinle ilgili izler bırakır ve üzerinden yıllar geçse bile aynı kokuyu duymak o kişiye daima sizi hatırlatacaktır.

   Genel görünüşe son bir dokunuş, çekiciliği tamamlayan mucizevi etki ve kişinin adeta kendi imzası olan parfümü seçerken bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Başkasında gördüğünüz ve beğendiğiniz parfüm sizin üzerinizde aynı etkiyi yaratamayabilir. Çünkü herkesin kendi ten dokusu farklı ve her mevsimin parfümü bile ayrıdır.

    Seçim aşamasında ilk adım test ettiğiniz parfümü kan akışının olduğu bilek içlerinize sıkarak bir süre bekledikten sonra koklamanızdır. Aynı anda üçten fazla parfüm denemeniz kokuların karışmasına yol açar. Koku duyusunun daha keskin olduğu akşam saatleri de parfüm almak için uygun zamandır. Seçtiğiniz parfümü daha çok gece davetlerinde kullanmayı düşünüyorsanız tercihinizi egzotik kokulardan yana kullanabilirsiniz. Odunsu ve baharatlı kokular da kış dönemi için idealdir ayrıca bu notalara sahip parfümler klasik tarzı benimseyenlere de uygundur. Bahar ve yaz aylarında ise daha çok çiçek ve meyve esansları kullanılır. Spor tarzı benimseyenler okyanus esintisi gibi taze ve hafif kokuları tercih edebilirler.

  Doğru parfüm kalıcı etki ve doğru mesaj için kişiliğinizin imzası bu ürünü seçerken satış görevlilerinin ve uzman tavsiyelerinin rehberliğini yabana atmayın.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here