Dil Temizliği Nasıl Yapılır ?

547 views
0

Dil Temizliği Nasıl Yapılır
İnsan vücudunun aslında en önemli organlarından biri de dilimizdir. Midemize giden her şeyden muhakkak dilimizde bir kalıntı kaldığını ve temizlenmesi gerektiğini biliyor muydunuz? Dilimizi temizlemek hem vücut sağlığımız için hem de ağız kokusunu gidermek için çok önemlidir. Ağız kokusunu engellemenin en önemli yollarından biri dil üstü tortularını temizleyerek altında kalan mikropların yaşamamasını sağlamaktır.

Doktorlarında önerdiği bir gerçektir ki dişinizle beraber dilinizi de temizleyin. Fırçalama işlemini dilinize de uygulayın.  Özellikle de gece yemek yiyorsanız muhakkak dilinizi fırçalayarak yatmalısınız. Ayrıca insanlarımızın en çok yakındığı konulardan biri ağız kokusu olduğu için plastik dil kazıyıcıları ve küçük fırçalarda yapılmıştır. Sağlığımız için dikkat etmeliyiz. Sağlıklı mutlu günler dileriz.

dil temizliği nasıl yapılır ile ilgili aramalar
dil temizleme aparatı,dil fırçası,dil temizleyici,dil raspası,dil temizleme,ağız temizliği,diş dil temizliği

Bir önceki yazımız olan Çocuğunuzda Besin Alerjisi Olabilir başlıklı makalemizde Besin Alerjisi, Besin Alerjisi nedenleri ve Çocuğunuzda Besin Alerjisi Olabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here