Cilt Ve Yüz Beyazlatma Yolları

458 views
0

Cilt Ve Yüz Beyazlatma Yolları

            Günümüzde birçok bayan cildinin beyaz olmasını istemekte, bu beyazlığı gerçekleştirmek için bir takım çareler aramakta. Aşırı esmer bayanlardan tutun da beyaz tenli olarak nitelendirebileceğimiz bayanlar bile ten rengini daha da açmayı temenni ediyor, ünlü markalarda bundan ilham alınarak bu amaca yönelik ürünler üretmekte. Hatta internet sayfalarında dolaşırken sağda solda reklam kısmında da birçok ürünün satışına tanık oluyoruz. Böyle kimyasal ürünlerin kullanımı ne derece doğru bilinmez. Elbette belirli markalar cilt sağlığını bozmayan ürünlerin üretimini yapmakta ancak ne yazık ki para hırsı ile sağlığımıza zarar veren, kanserojen üretimlerde mevcut.

 

 Bitkisel şeyler cilt ve yüzlerini beyazlatmak isteyen bayanların genelde ilk tercihi olmakta. Örneğin beyaz renkli kil maskesi edinip uygulama sırasında içerisine bir miktar kayısı yağı eklerseniz kısa zaman sürecinde cildinizdeki beyazlamayı göreceksiniz. Bu kalıcı olmamakla birlikte, cildi temizlediği, makyaj kalıntılarından arındırdığı için beyazlama sağladığı bilinmektedir.

 

Bunun dışında pirinç maskesi de cilt rengini açıyor. Bu maskede de pirinç unu ve süt kullanılıyor, süt cilt nemini ayarlarken aynı zamanda da cildi arındırıyor. Bir takım sabunlar da bu amaca yönelik hizmet veriyor. Bayanlara tavsiyem ise kimyasal şeyleri kullanmadan önce bitkisel malzemeleri denemeleri, ilk sıraya sağlığa uygunluğu koymalarıdır.

Bir önceki yazımız olan Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri başlıklı makalemizde Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri, Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskesi ve Leke Çıkarıcı Maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here