Büyüleyici Saçlara Sahip Olmak İçin…

  422 views
  0

  Büyüleyici Saçlara Sahip Olmak İçin…
  Güzelliğiniz ve şıklığınızla olduğu kadar bakımlı ve alımlı saçlarınızla da dikkat çekmek mi istiyorsunuz? Saçlarınızın, çok beğendiğiniz aktristlerin saçlarına benzemesini mi istiyorsunuz? Bu bahar ve yaklaşan yaz günlerinde saçlarınızı açıp rüzgara bırakmak ve bunu yaparken şahane göründüğünüzden emin olmak mı istiyorsunuz? O zaman size, saç bakımı ile ilgili vereceğimiz bu bilgileri mutlaka okuyun!

  • Eğer önemli bir davete, kokteyle, düğüne ya da herhangi bir organizasyona katılacaksanız, bir gün öncesinde, silikon katkılı saç serumlarından kullanmanızı tavsiye ederiz. Serumun içine derinlemesinr bakım yapan bir saç maskesini de eklediniz mi oluşan bu şahane karışım,içerdiği yoğun nem sayesinde saçlarınıza çok güçlü bir bakım yapacaktır. Bu karışımı 15 dakika saçınızda bekletin ve ardından durulayın.
  • Saçlarınızın sağlıklı kalmasını istiyorsanız, saç kurutma makinesinden mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışın. Eğer saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız mümkün olan ne düşük ısıda kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla beraber, evde maşa, düzleştirici gibi ürünleri de kullanıyorsanız en azından gün aşırı kullanmaya çalışın ve saçın kendisini onaracak zamana kavuşmasına izin verin.
  • Sürekli aynı şampuanı ve saç kremini kullanmayın. Zira, tıpkı ilaçlar gibi saç ürünleri de sürekli aynısı kullanıldığında bir süre sonra fayda sağlamaz hale gelecektir. Belirli aralıklarla bu ürünlerin markalarını değiştirin.
  • Saçlarınızı ortalama 8 haftada bir uçlarından kestirin. Böylelikle saçınızın daha hızlı ve daha kolay beslenmesini hem de daha hızlı uzamasını sağlayacaksınız.
  • Saç diplerinize ayda bir zeytinyağı uygulayın. Zeytinyağını masaj yaparak saç diplerine sürün ve gece bu şekilde uyuyun. Sabah saçlarınızı yıkadıktan sonra, durulamayı da soğuk suyla yapın. Soğuk su saçınızı canlandıracaktır.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here