Balık Burcunun Genel Özellikleri

  399 views
  0

  Balık Burcunun Genel Özellikleri
  Balık  Burcu Özellikleri, burçların genel özelliklerini incelemeye devam ediyoruz. Balık  Burcu Erkeği, Balık Burcu Kadını hakkında bilgileri uzmanların açıklamaları doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

  Balık Burcu / 19 Şubat-20 Mart

  Burçlar kuşağının on ikinci ve son burcudur . Bilinç dışı bağımlılıkları , gizliliği ve maddenin karşıtı ile olan alışverişi sembolize eder .

  Bu burcun insanları sezgisel ve hisli olurlar . Başkalarının düşünce ve duygularına önem verirler .

  Genelde sezgileri ile hareket eden insanlardır ve bu yöndeki inançları da kuvvetlidir . Onlar için en uygun söz “Ben inanıyorum”dur .
  Balık insanının yaptığının doğru olduğundan emin olması zordur , çelişkiye düşer . Fakat istek güçleri zayıftır .

  Bunun nedeni dış etkenlerden çabuk etkilenmeleridir . Bu burcun insanları kendi ayakları üstünde durmayı ve kendi iç dünyalarına bakmayı öğrenmelidirler .

  Onların moralleri çevrelerindeki olaylara bağlıdır . Kendilerini çok iyi hissettikleri bir anda dahi dışarıdan gelen olumsuz bir şeye aniden moralleri bozulur . Bu iniş çıkışları sıkça yaşamaları doğru karar vermelerini güçleştirir .

  Balık burcu insanının vücudu dayanıklıdır , fakat kendini yorgun hisseder . Tartışmalardan hoşlanmadıkları için genelde tarafsız davranırlar . Balık burcu insanı bazen çok pasif olur , bu hal haksızlığa uğradığı zamanlarda görülür . Mücadele etmezler , yanlışı kendilerinde ararlar . Genelde sakin insanlardır .

  Fakat sabırları taştığında çok zor yatışırlar . Dikkafalı ve inatçı bir tutum sergilerler . Balık insanları sevimlilikleri , uyumlulukları ve sempatiklikleri sayesinde her türlü topluma rahatça girebilen kimselerdir . Bazen çok çalışırlar , bazen de hiçbir şey yapmazlar . Duyguları , kuvvetli bir iyimserlik ve kötümserlik arasında gider gelir . Genç balık insanları genelde çok materyalist olurlar .

  Fakat yaşları ilerledikçe onlar için ruhsal gelişme önem taşır . Balık insanları , kendi mallarına değer vermedikleri gibi başkalarının mallarına da değer vermezler . Fakat değer vermesini öğrenmelidirler . Fikirlerinde ve sezgilerinde mantıklı olmalıdırlar . Bunu yapamazlarsa çok mutsuz olurlar . Balık insanları çevrelerine karşı yardımseverdirler . Ancak iyi niyetleri suistimal edilirse bunu anlar ve çok kırılırlar . Ve o kimse ile ilişkilerini koparırlar .

  Onların güveni kazanıldığında yapmayacakları fedakarlık yoktur . Kendilerini objektif olarak görememeleri olumsuz yönlerinden biridir . Karar aşamalarından önce tüm detayları görmek isterler , göremediklerinde ise çok çabuk şaşırırlar . Fakat detayları gördüklerinde olay onlar için çözülmüştür .

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here