Abiye elbise seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

  284 views
  0

  Abiye elbise seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

  Özel gün ve gecelerin şaşmaz gündemi elbette abiye giyimdir. Yaklaşan bir düğün, nişan, sünnet ya da mezuniyet varsa kadınlar kara kara düşünmeye başlar: “Ne giyeceğim?”

  Eğer yeterince vakit varsa beğenilen bir model seçilir ve hemen iyi bir terziye gidilerek abiye elbise diktirilir. Eğer zaman kısıtlı ise o zamanda hazır bir elbise için butik butik gezilir, internette dolaşılır.

  Peki abiye bir elbiseye karar verirken nelere dikkat etmek gerekir?
  Herşeyden önce bu özel günde sizin pozisyonunuz nedir? En önemli nokta bu. Örneğin bir düğüne hazırlanıyorsunuz. Gelin ya da damatla olan ilişkiniz, seçeceğiniz kıyafete karar verirken ilk kriteriniz olmalı. Takdir edersiniz ki, gelinin ya da damatın ablasıyla , iş arkadaşının kıyafetinin ağırlığı aynı olmaz, olmamalı.

  Konumunuzu inceledikten sonra, abiye elbise seçiminizde bir diğer karar etkeni elbette vücut yapınızdır. Beliniz ince mi? Eğer beliniz yeterince ince değilse, bele oturan, dar bir elbise size uygun olmayacaktır.
  Bacaklarınız mı kalın? Eğer bacaklarınız ince ve uzunsa, mini bir elbiseyi çok iyi taşıyabilirsiniz.

  Kapatmanız gereken bölgeniz neresi? Bazı kadınlar küçük kalçaya sahiptir ve kıyafetlerinde pek sorun yaşamazlar. Ancak bazı kadınlar geniş kalça probleminden dolayı kalçalarını kamufle etmeyi tercih ederler. Szi de kendi vücudunuzda neleri ön plana çıkarıp neleri gizleyeceğinize karar verirseniz, işiniz kolaylaşır.
  Taşıyabileceğiniz dekolte miktarı da abiye elbise seçiminizde çok önemlidir. Örneğin hem göğüs hem sırt dekoltesi çok abartılı olacağı için sadece birini seçebilir ya da bacaklarınıza güveniyorsanız, bacak dekoltesi kullanabilirsiniz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here