50 Lili Yılların Günümüz Modası

1.400 views
0

50 Lili Yılların Günümüz Modası

1950 Lili yıllar modası zamanında kadınların doğası gereği yapmaya başladıkları şeylerden biri göğüsleri yukarı kaldıran kıyafetler giymek olmuştur.O dönemlerde bilhassa genç kızlar arasında yüksek bel pantolon ve şort modelleri de moda olmuş. Bunları bazen içine soktukları bebe yaka, dar kesim üstlerle giymişler bazen de üstüne çıkardıkları peplum tarzı bluzlarla. Yine bir başka model kum saati kesimli kıyafetler de moda dünyasına bu dönemlerde girmiş, kısa-dar ceketler ve sigaret pantolonları da beraberinde getirmiştir.

50 li yıllar modası pantolonlar

Bu modellerin yanı sıra kabarık balon etekler 50 Lili yılar modasında rüzgar estirirken belden kuşaklı modeller de günümüzde yerini almıştır. Dönemin muhteşem görsele sahip kadınları korseler sayesinde bellerinin olağanüstü ince görünmesini sağlamışlar ve bele oturan, cömert bir yaka dekoltesi olan kabarık etekli elbiseleri oldukça fazla kullanmışlardır.

1950yılların günümüzde modası

Elbise modellerindeki 50 Lili yıllar modasında ekose desenli elbiseler ve yine benze bir model olan göğüsleri saran ve vurgulayan, belin aşırı ince görünmesini sağlayan kloş etekili çiçek desenli modelleri de mevcuttur. Yine o dönemlerde  elbiselerin beraberinde özellikle eldiven kullanma alışkanlığının da olduğu görülüyor.

50 Lili Yıllar Moda Galerisi

Bir önceki yazımız olan Tory Burch 2017 Koleksiyonu başlıklı makalemizde tory burch babet replika, tory burch babet ucuz ve tory burch beymen hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here