2014’ün Değişik Lif Modelleri

  348 views
  0

  2014’ün Değişik Lif Modelleri

   Yeni evlenen kadınların çeyizlerini süsleyen bir diğer aksesuardır lifler. El emeği olduğundan dolayı bayanlar için çok kıymetli olan bu liflerin çeşitleri aklınıza gelebileceğinden çok fazla. O kadar çok çeşit içerisinden en çok ilgi çekebilecekleri anlatacağımız yazımıza renk desenli olanlarıyla başlayalım…

   Renk desenli lifler; üzerinde hiçbir şekil veya resim olmayan, sadece farklı renkler kullanılarak hazırlanmış banyolarımızda en çok kullanılan modellerdir. Bu modelleri kadınlar genellikle günlük banyolarında kullanırlar. Mesela beyaz üzerine pembe çizgilerden oluşan bir lif banyolarda fazlasıyla tercih edilir. Bunun dışında sarı üzerine beyaz dörtgen model veya aynı modelin yeşil üzerine beyaz dörtgenden oluşan liflerde diğer tercih edilen modellerdir. Tabi ki bu çeşitler ve daha başka çeşitler insan zevkine göre farklılık gösterebilir.

   Üzeri şekilli lifler ise renk desenli liflerden farkı üzerlerinde ya bir hayvan, ya bir bitki, ya da sevdiğiniz bir insanın ismi veya figürü olarak oluşturulabilir. Özellikle erkekler liflerin üzerlerine “Aşkım” ya da “Canım” gibi kelimeler yazdırıp sevdiklerine hediye edebiliyorlar. Hayvan ve bitki desenli liflerde ise lifin genellikle ortasında hayvan veya bitki figürü bulunabileceği gibi, kenarlarında ufak ufak işlemeli figürlerde bulunabilir. Liflerin kare modelleri olduğu gibi yuvarlak modelleri de bulunmaktadır. Üzerinde şekiller bulunan lifler, renk desenli liflerin tam aksine kadınların günlük kullanımında değil, çeyizlerinde sakladıkları ve ileride çocuklarına hediye edebilecekleri bir sanat eseri olabiliyor.

  Videoda püsküllü lif tarifini görebilirsiniz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here