2014’te Plajlarda Giyilebilecek Kıyafetler

Posted on Haz 13 2014 - 9:35am by Elif Su
|
Categorized as
Genel
368

2014’te Plajlarda Giyilebilecek Kıyafetler

Plaj kıyafeti denilince aklımıza iki farklı giyim tarzı geliyor. Birincisi plajda denizden çıktıktan sonra sahilde bikini üzerine giyilen kıyafetler. Bir diğeri ise sahil kesimlerinde bulunan tatil yörelerinde akşam gezmesi veya akşam yemekleri davetlerinde giyilebilecek kıyafetler.

Plajda deniz sonrası giyilecek olan kıyafetler ağırlıklı olarak transparan ve bikini rengine yakın veya uyumlu olarak seçilmeli. Örnek verecek olursak; turuncu renk bikini giyen bir bayan deniz sonrası hafif transparan ve yine turuncu tonlarda omuzdan bileğe kadar uzanan bir elbise modeli seçmelidir. Az önce de dediğimiz gibi bikini rengine göre elbisenin rengi farklılık gösterebilir. Ayrıca bileğe kadar uzanan tarzın dışında mini elbiselerde tercih edilebilir.

Özellikle akşam gezmesi veya bir yemek daveti tarzı bir ortama gidilecekse giyilecek olan plaj kıyafeti ise açık renk –özellikle beyaz- tonlarda seçilip yine uzun bileğe kadar uzanan bir elbise seçilebilir. Hatta bu elbisede uzun yırtmaç kullanılması bayanı olduğundan daha havalı gösterebilir. Tabi isteğe göre koyu tonlarda seçimlerde yapılabilir. Örneğin lacivert ve siyah özellikle beyaz tenli bayanlarda oldukça uyumlu duracaktır.

Bu tarz elbiseler yaz elbiseleri olacağından dolayı seçimi yaparken elbisenin kumaşına dikkat edilmesinde fayda var. Bunu anlamak için kumaşın sert mi yumuşak mı olduğuna dikkat edilmesi yeterli olabilir. Sert kumaştan yapılan elbiseler sıcak havalarda kaşınma ve terleme yapacağından ciddi sıkıntılar oluşturabilir…

Leave A Response