2014 Eşarp Modelleri

  354 views
  0

  2014 Eşarp Modelleri
  Kapalı bayanların vazgeçilmez parçalarından biri olan eşarp modellerinde dikkat edilecek hususlardan biri de yüz şekline göre eşarp bağlama tekniğini uygulamaktır. Eşarp bağlama uygulamasında yuvarlak ve tombul bir yüz formuna sahipseniz, ters üçgen yani ters kalp diye adlandırdığınız bağlama modelini seçmelisiniz.

  Sivri çeneli bayanlar eşarbın üst kısmını olduğundan gevşek bırakarak alın hizasındaki dengeyi kurmalıdır ve kesinlikle baş kısmına yapışacak sıkı eşarp modellerini tercih etmemelidir. Eğer kare ve köşeli bir çene yapısına sahipseniz gevşek ve bonesiz modeller tercih etmelisiniz.  Böylece yüz ve çene kısmınız ovalleşerek yumuşak yüz hatların sahip olabilirsiniz. Uzun yüz formuna sahip bayanlar ise bone ile desteklenmiş krepeli ve fırfırlı modeller tercih etmelidir. Çünkü kullanacağınız bone aksesuarı alın kısmınızın daha kısa bir çapa sahip olmasını sağlayarak hatlarınızı belirginleştirecektir.

  2013 2014 eşarp seçimi, yeni trendlere uygun canlı ve desenli modellere yer vererek kapalı bayanların dikkatini çekecek formda hazırlanmaktadır. Saten ve ipek kumaşa sahip modeller de pastel tonlarını kullanarak modanın ince çizgisinde hayat bulmak oldukça kolay olacak. Yine tercih edilen eşarplar arasında öncülüğünü koruyan kenar desenlerine sahip modellerde en çok kullanılan renkler yeşil mavi ve siyah tonları olmalıdır.

  Eğer düz forma sahip parçalardan oluşan bir kombin hazırlıyorsanız kesinlikle dantel işlemelere sahip desenli eşarp modellerini tercih etmelisiniz. Çünkü bu tür modeller kombininizi sadelikten çıkartarak abartısız bir şıklığa götürecektir

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here