1 Saat Yürüyerek Kaç Kilo Verilir, Kaç Kalori Yakılır?

Posted on Şub 29 2016 - 3:07am by Serdar

1 Saat Yürüyerek Kaç Kilo Verilir, Kaç Kalori Yakılır?

Her insanın farklı bir metabolizma hızı vardır ve yaşa, cinsiyete, kiloya, boya göre değişmektedir. İnsan sabah uyandığı andan itibaren organlarının uyanması ile hiç bir hareket etmeyip gün boyu otursa bile kalori harcar. Hatta uyurken ve otururken dahi kalori harcanır. Buna metabolizma hızı denir. Eğer çok hareketli bir insansanız ve vücut gücü harcayarak çalışıyorsanız daha fazla kalori yakacak ve direncinizin düşmemesi için daha çok kalori alımına ihtiyaç duyacaksınız. Eğer harcadığınız kalori aldığınız miktardan fazla ise kilo verirsiniz, harcayamayacağınız kadar kalori alırsanız kilo alırsınız.

1 Saat Yürüyerek Kaç Kalori Yakılır

1 Saat Yürüyerek Kaç Kalori Yakılır

Kilo vermek için ilk şart budur ve hareketli aktif bir yaşamı alışkanlık haline getirmektir. Her gün 1 saat yürümeniz bile kendinizi dinç hissettirecek, enerjik ve pozitif olmanızı sağlayacaktır. 1 Saat Yürüyerek Kaç Kilo Verilir, Kaç Kalori Yakılır örnek vermek gerekirse 30 yaşında 160 boyunda ve 60 kilo olan bir kadının metabolizma hızı 1362’dir ve 1 saat yürüdüğünde ortalama 400 kalori yakar. Bu bir kilo kaybına sebep olmaz çünkü düzenli hale getirmek gerekir.

1 Saat Yürüyerek Kaç Kalori Yakarız 1 saatlik bir yürüyüş yapan insanın yaktığı kalori yaş, cinsiyet, kilo, boy gibi durumlara göre değişir ve buna göre hesaplanır. 1 kilo verebilmek için günde 5 saat bile yürüseniz başarılı olamazsınız. Çok fazla yürümek vücutta ödem yapacağından 2 saatten fazla yürümek önerilmez.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Kilo Verme Teknikleri başlıklı makalemizde Hızlı Kilo Verme, Hızlı Kilo Verme Teknikleri ve Hızlı Kilo Verme Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments so far. Feel free to join this conversation.

  1. Nazlı 29 Şubat 2016 at 03:12 - Reply

    Deneme amaçlı bir saat boyunca yürüdüm ve gerçekten 360 kalori yaktım. Çok teşekkürler artık düzenli olarak yürüyüş yapıyorum

    • Serdar 29 Şubat 2016 at 03:13 - Reply

      Güzel Yorumunuz için teşekkürler spor yapmak her zaman iyidir doğru yoldasınız =)

Leave A Response